Aktualności z polityki rodzinnej

Aktualności » Aktualności z polityki rodzinnej

ze strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


                   W uznaniu za osiągnięcia w zakresie polityki prorodzinnej, a w szczególności za program "Rodzina 500+" Polska otrzymała nagrodę Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin (ELFAC). Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas VIII Europejskiej Konferencji Dużych Rodzin  w Rydze.


                   Europejska Konfederacja Dużych Rodzin (ELFAC) powstała w 2014 roku i zrzesza  Stowarzyszenia Dużych Rodzin z całej Europy, reprezentując  ponad 50 milionów osób z prawie 9 milionów dużych rodzin. Do jej zadań należy reprezentowanie interesów społecznych i ekonomicznych rodzin wielodzietnych, promocja dużych rodzin jako środowiska do najwłaściwszego wychowywania dzieci, integracja tych rodzin ze społeczeństwem, a także rozwój i jedność ruchu organizacji dużych rodzin.


                   Zamierzeniem polityki rodzinnej w naszym kraju jest stworzenie rodzinom  godnych warunków do życia i podejmowania decyzji o rodzicielstwie, a także udzielenie im wsparcia poprzez podjęcie szeregu działań związanych z pomocą finansową, rozwojem usług dla rodzin oraz rozwojem usług związanych ze sprawowaniem opieki nad małymi dziećmi i osobami niepełnosprawnymi.


                   Z analizy raportu firmy doradczej PwC pn."Ulgi podatkowe i świadczenia rodzinne w UE" wynika, że pod względem poziomu udzielanego wsparcia rodzinom wielodzietnym  Polska zajmuje 4 miejsce na 28 państw Unii Europejskiej.

 

 

 

Wadowice Przyjazne Rodzinie